Rekrutując się na studia, na pewno zabezpieczasz się, składając papiery na kilka uczelni medycznych na ten sam kierunek. Gdy przychodzi dzień ogłoszenia list, sprawdzasz je z ekscytacją i okazuje się, że dostałeś się na jeden z wybranych uniwersytetów. Zawozisz papiery, podpisujesz umowę i oficjalnie zostajesz studentem. Jakiś czas później, wraz z publikacją kolejnych list rankingowych kwalifikujesz się na studia na innych uczelniach i w końcu udaje Ci się załapać na swój wymarzony uniwersytet. Po raz kolejny zawozisz papiery, podpisujesz umowę i nagle okazuje się, że jesteś studentem tego samego kierunku na dwóch uczelniach. 

Zawsze na początku roku akademickiego jest spore zamieszanie z tworzeniem grup dziekańskich
i bardzo często sporo miejsc obsadzają “studenci duchy”, czyli osoby, które dostały się na studia,
a nigdy się na nich nie pojawiły. 

Można byłoby tego uniknąć, gdyby każdy student składający papiery na kilku uczelniach, zrezygnowałby z uczelni, która nie była jego pierwszym wyborem. 

Dlatego chcielibyśmy rozpropagować akcję #ZWOLNIJMIEJSCE! Rezygnacja z danych studiów
nie kosztuje Cię nic, a dzięki tak dojrzałej decyzji, możesz sprawić radość innej osobie i pozwolić jej spełnić swoje marzenia, przez co miejsce na danym kierunku, które pozostałoby zajęte przez Ciebie, wykorzystane zostanie przez innego kandydata na studia. 

#ZWOLNIJ MIEJSCE i skontaktuj się z Działem ds. Rekrutacji danej uczelni, spełniając marzenia innej osoby! Dla ułatwienia, poniżej zamieszczamy tabelę z danymi kontaktowymi do wyżej wymienionych jednostek. Niektóre uczelnie, umożliwiają również rezygnację ze studiów poprzez profil kandydata na stronie rekrutacyjnej uniwersytetu.