Studia medyczne- z nami będziesz o krok przed innymi!

Szukasz kompleksowego źródła informacji na temat studiów medycznych? Chcesz zgłębić tajniki kierunków takich jak farmacja, lekarski czy lekarsko-dentystyczny? Pragniesz poznać realia życia na uczelniach medycznych i dowiedzieć się, jak wygląda studiowanie medycyny w praktyce?
Ta zakładka to miejsce idealne dla Ciebie 🙂

Znajdziesz tutaj wszystkie przeprowadzone przez nas rozmowy oraz nagrane live’y, w których omawiamy najważniejsze aspekty studiowania różnych kierunków medycznych. Dzięki nim poznasz zarówno teoretyczne jak i praktyczne aspekty każdego z tych obszarów. Farmacja, lekarski czy lekarsko-dentystyczny – wszystko to zostanie dokładnie wyjaśnione przez naszych rozmówców.

Rozmowy, nagrania, live

Ale to nie wszystko! Posiadamy także zapisy live na temat uczelni medycznych oraz studiowania kierunku lekarskiego. Po obejrzeniu tych filmów będziesz mieć pełen obraz tego, co czeka Cię na wybranej uczelni oraz jakie są wymagania i perspektywy studiowania lekarskiego.

Jeśli wciąż czujesz niedosyt wiedzy, koniecznie sięgnij po nasze przewodniki pierwszaka, które specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy. Dzięki nim poznasz wszystkie tajniki życia na uczelni medycznej, od organizacji zajęć po możliwości rozwoju naukowego i praktycznego.

Rozmowy na temat studiowania medycyny

Studia na kierunku lekarskim czy farmacja?
W rozmowie dowiecie się jak wyglądają i czym różnią się studia lekarskie od farmaceutycznych. Poznacie także perspektywy po ukończeniu studiów, a także wiele więcej!
Posłuchaj rozmowy z Patrycją, magistrem farmacji oraz Józefem, studentem V roku kierunku lekarskiego, którzy wspólnie prowadzą instagramowy profil, o nazwie Dwa Fartuchy. Na co dzień dzielą się tam poradami czy ciekawostkami z życia farmaceutki oraz studenta kierunku lekarskiego.

Jak wyglądają studia farmaceutyczne?
W rozmowie, dowiecie się jak wyglądają studia farmaceutyczne. Poznacie także perspektywy po ukończeniu studiów, a także wiele więcej!
Posłuchaj rozmowy z Patrycją, magistrem farmacji, która prowadzi instagramowy profil, o nazwie Dwa Fartuchy. Na co dzień dzieli się tam poradami czy ciekawostkami z życia farmaceutki.

Jak wyglądają studia na kierunku lekarskim?
W rozmowie dowiecie się jak wyglądają studia lekarskie. Poznacie także perspektywy po ukończeniu studiów, a także wiele więcej!
Posłuchaj rozmowy z Józefem, studentem kierunku lekarskiego, która prowadzi instagramowy profil, o nazwie Dwa Fartuchy. Na co dzień dzieli się tam poradami czy ciekawostkami z życia studenta medycyny.

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na takie pytania jak:
Jakie są różnice między kierunkiem lekarskim, a farmacją?
Jakie są warunki ukończenia farmacji i lekarskiego?
Czy na medycynie nie ma czasu wolnego?
Poznacie porady dla pierwszaków.

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na takie pytania jak:
Jak wyglądają studia farmaceutyczne?
Jak załatwić praktyki farmaceutyczne?
Poznasz największe zaskoczenie na studiach farmaceutycznych.
Czy farmacja to dobry kierunek studiów?
Dla kogo są studia na kierunku farmacja?
Czy na studiach farmaceutycznych jest czas wolny?
Jak odnaleźć się w innym mieście na studiach?
Jak wygląda kariera naukowa po studiach farmaceutycznych?
Jak dołączyć do studenckiego koła naukowego?
Jak przygotować się na 1 rok kierunku farmaceutycznego?

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na takie pytania jak:
Jak dostać się na medycynę?
Jak wyglądają studia lekarskie?
Lekarski Egzamin Końcowy- co to?
Co po studiach lekarskich?
Cechy dobrego studenta medycyny
Czy medycyna jest dla mnie?
Który rok lekarskiego jest najcięższy?
Jak wyglądają praktyki na lekarskim?
Poznasz rady dla studentów kierunku lekarskiego.
Czy kierunek lekarski to tylko nauka?

Seria live: Jaką uczelnię medyczną wybrać?

Uniwersytet Medyczny w Łodzi

jak wygląda kierunek lekarski w Łodzi?

Razem z Michaliną, którą możecie kojarzyć z jej Instagrama medyk.bez.glutenu rozmawiamy nie tylko o studiowaniu na uczelni, ale także o mieszkaniu w Łodzi, byciu turystą w swoim własnym mieście, ale także super miejscach do nauki poza uczelnią.
Pełny artykuł dostępny tutaj.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

jak wygląda kierunek lekarski w Poznaniu?

Razem z Kacprem, którego możecie kojarzyć z instagrama kacperbiolchem rozmawialiśmy nie tylko o studiowaniu na uczelni ale także o mieszkaniu w Poznaniu, pracy podczas studiów, działalności w IFMSie ale także super miejscach do nauki poza uczelnią.

Pełny artykuł dostępny tutaj.

Gdański Uniwersytet Medyczny

jak wygląda kierunek lekarski w Gdańsku?

Razem z Pauliną, którą możecie kojarzyć z jej instagrama medpauline rozmawialiśmy nie tylko o studiowaniu na uczelni ale także o mieszkaniu w Gdańsku, zwiedzaniu, życiu studenckim ale także super miejscach do nauki poza uczelnią.


Pełny artykuł dostępny tutaj.

Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego

jak wygląda kierunek lekarski w Krakowie?

Razem z Weroniką, którą możecie kojarzyć z instagrama justwerushka rozmawialiśmy nie tylko o studiowaniu na uczelni ale także o mieszkaniu w Krakowie, poruszaniu się po mieście, dużo o nauce anatomii czy dodatkowych aktywnościach na studiach.

Pełny artykuł dostępny tutaj.

Warszawski Uniwersytet Medyczny

jak wygląda kierunek lekarski w Warszawie?

Razem z Asią, którą możecie kojarzyć z instagrama med.latte rozmawialiśmy nie tylko o studiowaniu na uczelni ale także o mieszkaniu w Warszawie, o tym jak mieszka się w dużym mieście, kołach naukowych i wiele innych.

Pełny artykuł dostępny tutaj.

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

jak wygląda kierunek lekarski w Szczecinie?

Razem z Kają, którą możecie kojarzyć z instagrama kajakiedrowska rozmawialiśmy nie tylko o studiowaniu na uczelni ale także o mieszkaniu w Szczecinie, przedmiotach jakie będziecie mieli na pierwszych i późniejszych latach i przemieszczaniu się po mieście. Oczywiście to nie wszystko a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy do oglądnięcia nagrania!

Śląski Uniwersytet medyczny

jak wygląda kierunek lekarski w Katowicach i Zabrzu?

Ta rozmowa jest trochę inna niż zwykle, bo naszym tematem jest SUM a jak wiecie ma on dwa oddziały- w Katowicach i Zabrzu. Dlatego razem z Karoliną medykogram rozmawiała Natalia oksytocyna.a i każda z nich opowiadała o swoim mieście. Było nie tylko o studiowaniu na uczelni ale także o mieszkaniu w tych miastach, miejscu gdzie odbywają się zajęcia, kołach i aktywnościach, które spotkacie na uczelni.

Pełny artykuł dostępny tutaj.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

jak wygląda kierunek lekarski w Białymstoku?

Razem z Olą, którą możecie kojarzyć z instagrama biegiem.na.medycyne rozmawialiśmy nie tylko o studiowaniu na uczelni ale także o mieszkaniu w Białymstoku, przedmiotach jakie będziecie mieli na pierwszych i późniejszych latach i przemieszczaniu się po mieście. Oczywiście to nie wszystko a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy do oglądnięcia nagrania!

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

jak wygląda kierunek lekarski w Lublinie?

Razem z Magdaleną, którą możecie kojarzyć z instagrama med.leine rozmawialiśmy nie tylko o studiowaniu na uczelni ale także o mieszkaniu w Szczecinie, przedmiotach jakie będziecie mieli na pierwszych i późniejszych latach i przemieszczaniu się po mieście. Oczywiście to nie wszystko a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy do oglądnięcia nagrania!

Pełny artykuł dostępny tutaj.

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

jak wygląda kierunek lekarski we Wrocławiu?

Razem z Natalią, którą możecie kojarzyć z instagrama taliaszka rozmawialiśmy nie tylko o studiowaniu na uczelni ale także o mieszkaniu we Wrocławiu, przedmiotach jakie będziecie mieli na pierwszych i późniejszych latach i przemieszczaniu się po mieście. Oczywiście to nie wszystko a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy do oglądnięcia nagrania!

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum w Bydgoszczy

jak wygląda kierunek lekarski w Bydgoszczy?

Razem z Jagodą, którego możecie kojarzyć z instagrama kobieta_w_karetce rozmawialiśmy nie tylko o studiowaniu na uczelni ale także o mieszkaniu w Bydgoszczy, przedmiotach jakie będziecie mieli na pierwszych i późniejszych latach i co się ostatnio w nich pozmieniało a także przemieszczaniu się po mieście. Oczywiście to nie wszystko a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy do oglądnięcia nagrania!

Pełny artykuł dostępny tutaj.

Dołącz do naszej społeczności!

NaMedycyne.pl to portal tworzony dla studentów, przez studentów.
Podawane informacje, opisy, a także przygotowane przez nas porady, tworzone są przez zespół osób, które sprawdziły i doświadczyły wszystkiego na własnej skórze, abyście Wy mieli łatwiej!

Odwiedź grupę i dołącz do NaMedycyne!

NaMedycyne to portal dla kandydatów na kierunki medyczne oraz studentów tych kierunków.

NEWSLETTER

Możesz się wypisać w każdym momencie.