Zdrowie Publiczne

Opis ogólny

Studia na kierunku Zdrowie Publiczne należą do studiów związanych z nauką o zdrowiu i  mogą obywać się na poziomie studiów pierwszego (licencjackie) lub drugiego (magisterskie) stopnia.
Program nauczania koncentruje się na tematach związanych bezpośrednio z higieną, epidemiologią, biostatystyką czy matematyką. W trakcie studiów student będzie mógł poznać również inne nauki medyczne. 

Studia na kierunku Zdrowie Publiczne w przypadku studiów pierwszego stopnia trwają 3 lata, a drugiego stopnia od 1,5 do 2 lat. Po ukończeniu tych pierwszych uzyskujemy dyplom licencjata, a  po drugich magistra.

Zdrowie Publiczne- infografika

Jakie wymagania muszę spełnić?

W zależności od wyboru uczelni do procesu rekrutacyjnego wymagane będą przedmioty maturalne takie jak biologia, chemia, fizyka, matematyka, filozofia,
wiedza o społeczeństwie i historia.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie każdej uczelni. 

Gdzie mogę studiować Zdrowie Publiczne?

Aktualnie Zdrowie Publiczne studiować można łącznie na 26 uczelniach, a w tym na 20 uczelniach publicznych i 6 uczelniach prywatnych. Studia na tym kierunku prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Na specjalnie przygotowanej przez nas mapie możesz sprawdzić, gdzie w Polsce prowadzone są studia na kierunku Zdrowie Publiczne.  Sprawdź mapę!

Zdrowie Publiczne

Co czeka mnie na studiach?

W trakcie trwania studiów studenci mają zwykle możliwość wyboru działu zdrowia publicznego, z którego chcieli by się specjalizować. 
Aktualnie do najpopularniejszych ścieżek kształcenia należy higiena i epidemiologia, ochrona zdrowia osób pracujących, higiena stomatologiczna, biostatystyka, epidemiologia i biostatystyka, a także asystent osób starszych.

Jakie mam perspektywy po ukończeniu studiów?

Każdy absolwent Zdrowia Publicznego, kończąc studia zdobywa wiedzę,
która umożliwia mu podjęcie pracy w:
– centrach medycznych;
– instytucjach ubezpieczeń zdrowotnych;
– przemyśle farmaceutycznym;
– instytucjach państwowych związanych z ochroną zdrowia;
– administracji instytucji medycznych.

Dołącz do naszej społeczności!

NaMedycyne.pl to portal tworzony dla studentów, przez studentów. 
Podawane informacje, opisy, a także przygotowane przez nas porady, tworzone są przez zespół osób, które sprawdziły i doświadczyły wszystkiego na własnej skórze, abyście Wy mieli łatwiej!

Odwiedź grupę i dołącz do NaMedycyne!

Zostaw komentarz!

NaMedycyne to portal dla kandydatów na kierunki medyczne oraz studentów tych kierunków.

NEWSLETTER

Możesz się wypisać w każdym momencie.