By Daniel

Uniwersytet Kaliski im. Stanisława Wojciechowskiego

Autorstwa Peżot - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70881828

Autorstwa Peżot – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70881828

Opis uczelni

Uniwersytet Kaliski im. Stanisława Wojciechowskiego (UK) to instytucja edukacyjna założona w 2023 roku w Kaliszu. Od 2005 roku, gdy działał jako publiczna uczelnia zawodowa, nosi imię prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego.

Historia uczelni

W okresie od 2007 do 2015 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu regularnie plasowała się na czele krajowego rankingu szkół wyższych, publikowanego przez magazyn “Perspektywy” oraz gazetę “Rzeczpospolita”, w kategorii “Państwowe wyższe szkoły zawodowe”.

W roku akademickim 2017/2018 uczelnię wybrało ponad 1500 nowych studentów, z czego największe zainteresowanie było zauważalne wśród kandydatów na kierunek pielęgniarstwo.

W 2020 roku była jedyną publiczną wyższą szkołą zawodową w Polsce, która posiadała przywilej nadawania stopnia naukowego doktora w dwóch dziedzinach. W rezultacie, instytucja zwróciła się do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego z wnioskiem o przekształcenie w akademię, co zostało zrealizowane 1 września tegoż roku.

W 2022 roku akademia nawiązała współpracę z Główną Biblioteką Lekarską im. Stanisława Konopki, aby ponownie otworzyć oddział biblioteczny w Kaliszu. Ponadto, w maju 2022 roku w Collegium Medicum na Wydziale Nauk o Zdrowiu miało miejsce uroczyste otwarcie Muzeum Pielęgniarstwa, będącego integralną częścią uczelni. 15 grudnia 2022 Ministerstwo Edukacji i Nauki wyraziło zgodę na uruchomienie w roku akademickim 2023/2024 jednolitych studiów magisterskich o charakterze ogólnoakademickim na kierunku lekarskim w Akademii Kaliskiej.

1 października 2023 roku, za sprawą ustawy, Akademia Kaliska została przekształcona w Uniwersytet Kaliski.

Lokalizacja rektoratu

Collegium Novum
ul. Nowy Świat 4a, 62-800 Kalisz

Strona internetowa uczelni

Kształcenie

Uniwersytet Kaliski im. Stanisława Wojciechowskiego kształci studentów na trzech wydziałach: Wydział Nauk Społecznych, Wydział Politechniczny, Wydział Medyczny i Nauk o Zdrowiu. Na Wydziale Medycznym i Nauk o Zdrowiu można studiować dietetykę, elektroradiologię, fizjoterapię, kosmetologię, lekarski, pielęgniarstwo, pielęgniarstwo pomostowe, radownictwo medyczne, sport, terapię zajęciową, wychowanie fizyczne, wychowanie fizyczne w zdrowiu publicznym oraz zdrowie publiczne.

Wydział Medyczny i Nauk o Zdrowiu

Władze uczelni

Poniżej prezentujemy Władze Rektorskie Uniwersytetu Kaliskiego im. Stanisława Wojciechowskiego.

Rektor:

dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, prof. Uniwersytetu Kaliskiego

Prorektor ds. Studenckich, Kształcenia i Współpracy z Zagranicą:

dr Tatiana Manasterska, prof. Uniwersytetu Kaliskiego

Prorektor ds. nauki:

prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Katarzyna Sygit

Galeria zdjęć

Zobacz także galerię zdjęć Uniwersytetu Kaliskiego im. Stanisława Wojciechowskiego.

Podziel się opinią o uczelni

NaMedycyne.pl to portal tworzony przez studentów dla studentów. Twoja opinia jest dla nas najważniejsza! Podziel się swoimi przemyśleniami i odczuciami na temat Uniwersytetu Kaliskiego im. Stanisława Wojciechowskiego.

Dołącz do naszej społeczności!

NaMedycyne.pl to portal tworzony dla studentów, przez studentów.
Podawane informacje, opisy, a także przygotowane przez nas porady, tworzone są przez zespół osób, które sprawdziły i doświadczyły wszystkiego na własnej skórze, abyście Wy mieli łatwiej!

Odwiedź grupę i dołącz do NaMedycyne!

Zostaw komentarz!

NaMedycyne to portal dla kandydatów na kierunki medyczne oraz studentów tych kierunków.

NEWSLETTER

Możesz się wypisać w każdym momencie.