

Dołącz do nas i uzyskaj dostęp do dodatkowych treści!

NaMedycyne to portal dla kandydatów na kierunki medyczne oraz studentów tych kierunków.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone © NaMedycyne
Menu
NaMedycyne to portal dla kandydatów na kierunki medyczne oraz studentów tych kierunków.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone © NaMedycyne
By Daniel
Politechnika Wrocławska- kierunek lekarski
Autorstwa Barbara Maliszewska – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28117220
Opis uczelni
Histora Uczelni
Historia Politechniki Wrocławskiej rozpoczyna się w 1910 roku, kiedy to powstała jako Królewska Wyższa Szkoła Techniczna we Wrocławiu, zainaugurowana przez cesarza Wilhelma II. Początkowo uczęszczało do niej 57 studentów, a liczba ta rosła do 926 osób w 1927 roku. W latach 30. XX wieku uczelnia doświadczyła kryzysu, który doprowadził do wprowadzenia wspólnej administracji z uniwersytetem. W 1937 roku liczba studentów spadła do 482.
Podczas II wojny światowej, w 1945 roku, w obliczu zbliżającego się frontu wschodniego, uczelnia została ewakuowana, co oznaczało jej zakończenie działalności w dotychczasowej formie. Po wojnie, w opuszczonych budynkach, na bazie sprzętu i bibliotek Technische Hochschule, powstała Politechnika Wrocławska. Ważną rolę w tworzeniu nowej uczelni odegrali naukowcy z Politechniki Lwowskiej, w tym profesor Edward Sucharda i inżynier Dionizy Smoleński. Pierwszy polski wykład miał miejsce 15 listopada 1945 roku, a dzień ten obchodzony jest jako święto Politechniki Wrocławskiej.
Uczelnia początkowo posiadała pięć wydziałów i przyjęła 595 studentów. Tragicznym momentem w historii Politechniki był grudzień 1981 roku, kiedy to w czasie stanu wojennego, interwencja ZOMO przeciwko strajkującym na uczelni zakończyła się śmiercią pracownika Tadeusza Koseckiego.
W 2010 roku Politechnika obchodziła stulecie swojego istnienia, które było okazją do organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i naukowych, zakończonych Światowym Zjazdem Absolwentów.
Kształcenie
Politechnika Wrocławska kształci studentów na siedemnastu wydziałach i filiach: Wydział Architektury, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego, Wydział Chemiczny, Wydział Mechaniczno-Energetyczny, Wydział Informatyki i Telekomunikacji, Wydział Elektryczny, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, Wydział Inżynierii Środowiska, Wydział Zarządzania, Wydział Mechaniczny, Wydział Podstawowych Problemów Techniki, Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów, Wydział Matematyki, Wydział Medyczny, Filia w Jeleniej Górze, Filia w Legnicy, Filia w Wałbrzychu.
Wydział Medyczny Politechniki Wrocławskiej
Władze uczelni
Poniżej prezentujemy Władze Rektorskie Politechniki Wrocławskiej oraz Dziekanów i Prodziekanów Wydziału Medycznego
REKTOR:
prof. dr hab. inż. Arkadiusz Wójs
PROREKTOR DS. KSZTAŁECENIA
prof. dr hab. inż. Kamil Staniec
PROREKTOR DS. BADAŃ I INNOWACJI
prof. dr hab. inż. Dariusz Łydżba
PROREKTOR DS. STUDENCKICH
dr inż. Piotr Górski
Dziekan
dr hab. n. med. Dariusz Jagielski, prof. uczelni
Prodziekan ds. Klinicznych i Nauki
prof. dr hab. n. med. Tomasz Roleder
Prodziekan ds. Ogólnych
prof. dr hab. n. med. Tomasz Sozański
Prodziekan ds. Studenckich i Dydaktyki
dr inż. Iwona Hołowacz, prof. uczelni
Galeria zdjęć
Zobacz także galerię zdjęć Politechniki Wrocławskiej.
Architektura uczelni:
Wybrane zajęcia:
NaMedycyne.pl to portal tworzony dla studentów, przez studentów.
Podawane informacje, opisy, a także przygotowane przez nas porady, tworzone są przez zespół osób, które sprawdziły i doświadczyły wszystkiego na własnej skórze, abyście Wy mieli łatwiej!
Odwiedź grupę i dołącz do NaMedycyne!
Tagi: