Dołącz do nas i uzyskaj dostęp do dodatkowych treści!
NaMedycyne to portal dla kandydatów na kierunki medyczne oraz studentów tych kierunków.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone © NaMedycyne 2023
Menu
NaMedycyne to portal dla kandydatów na kierunki medyczne oraz studentów tych kierunków.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone © NaMedycyne 2023
By Daniel
Kosmetologia – opis kierunku
Opis ogólny
Studia kosmetologiczne należą do studiów związanych z nauką o zdrowiu i naukami medycznymi, które mogą obywać się na poziomie studiów pierwszego (licencjackie) lub drugiego (magisterskie) stopnia.
Program nauczania koncentruje się na tematach związanych z medycyną, chemią, farmakologią, wirusologią, mikrobiologią, patofizjologią czy bezpośrednio z kosmetologią, ale również z dziedzinami chemii. W trakcie studiów student będzie mógł poznać również inne nauki medyczne.
Studia na kierunku kosmetologia w przypadku studiów pierwszego stopnia trwają 3 lata, a drugiego stopnia 2 lata. Po ukończeniu tych pierwszych uzyskujemy dyplom licencjata, a po drugich magistra.
Jakie wymagania muszę spełnić?
W zależności od wyboru uczelni do procesu rekrutacyjnego wymagane będą przedmioty maturalne takie jak biologia, chemia, fizyka, matematyka.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie każdej uczelni.
Gdzie mogę studiować kosmetologię?
Aktualnie kosmetologię studiować można łącznie na 67 uczelniach, a w tym na 31 uczelniach publicznych i 36 uczelniach prywatnych. Studia na kierunku kosmetologia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym (niestety nie na każdej uczelni można studiować kosmetologię niestacjonarnie).
Na specjalnie przygotowanej przez nas mapie możesz sprawdzić, gdzie w Polsce prowadzone są studia na kierunku kosmetologia. Sprawdź mapę!
Co czeka mnie na studiach?
W trakcie trwania studiów studenci mają możliwość zdobycia szerokiej wiedzy
i umiejętności praktycznych, dotyczących wszelkich zabiegów estetycznych, pielęgnacyjnych, upiększających, a także leczniczych.
Nauka dermatologii jest bardzo rozwinięta na kierunku kosmetologicznym, studenci nie uczą się jedynie o odmianach trądziku, zmianach naczyniowych, ale także o chorobach wirusowych jak HPV, HSV czy wielu innych jednostkach chorobowych, które jak wiadomo nie występują jedynie na twarzy.
Kończąc studia każdy absolwent zdobędzie umiejętności, które pozwolą mu
na stosowanie właściwych kosmetyków, a także poznawać ich skład czy ustalać sposób podania. Dodatkowo kosmetolog powinien umieć rozpoznać podstawowe zmiany skórne, a także rozróżniać wykwity pierwotne i wtórne, które wiążą się z różnymi jednostkami chorobowymi.
Jakie mam perspektywy po ukończeniu studiów?
Każdy absolwent kosmetologii, kończąc studia zdobywa wiedzę,
która umożliwia mu podjęcie pracy w:
– gabinetach kosmetycznych;
– salonach odnowy biologicznej;
– SPA, uzdrowiskach i sanatoriach;
– klinikach zdrowia i urody;
– laboratoriach firm kosmetycznych;
– instytucjach zajmujących się produkcją wyrobów farmaceutycznych
i kosmetologicznych;
– gabinecie typowo dermatologicznym;
– gabinecie trychologicznym;
– gabinecie podologicznym;
– laboratoriach.
Artykuł pod względem merytorycznym został sprawdzony przez @beauty.feeling_, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat kosmetologii, koniecznie odwiedźcie jej profil.
Ostatnie wpisy
Wyszukaj
Kategorie
NaMedycyne.pl to portal tworzony dla studentów, przez studentów.
Podawane informacje, opisy, a także przygotowane przez nas porady, tworzone są przez zespół osób, które sprawdziły i doświadczyły wszystkiego na własnej skórze, abyście Wy mieli łatwiej!
Odwiedź grupę i dołącz do NaMedycyne!
Tagi: